Kurumsal

Türkiye'nin en büyük limanı ve Ortadoğu'nun dünyayla birleştiği en önemli nokta olan Mersin'de ,  CERES DIŞ TİCARET firması 2005 yılında Kuruluşunu tamamlayarak , uluslararası piyasalarda ithalat-ihracat ve transit ticaret konularında faaliyet göstermeye başlamıştır.

CERES , 2009 yılında Ukrayna'da , 2011 yılında ise Rusya'da kendi şirketlerini kurmuş,yatırımlar yapmış ve bu bölgelerden öncelikle Türkiye, Irak, Suriye, İran başta olmak üzere Tüm Orta Doğu ülkelerine, Avrupa'ya ve Güney Amerika Ülkelerine Ticaret hacmini genişletmiştir.

Bunun yanı sıra , Çin Halk Cumhuriyeti , Amerika Birleşik Devletleri , Hindistan , Pakistan , Arjantin , Avustralya ve Meksika gibi belli başlı üretici ülkelerden İthalat ve transit ticaret yapmakta ve Müşterilerimizin taleplerini karşılamaktayız.

Şirketlerimiz ; Bakliyat,Baharat,Kuru yemiş grubu ürünleri ve özellikle Kuş Yemi türevlerinin tedariki,ithalatı/ihracatı,Pazarlama ve Dağıtımı işlevleri ile, Sanayi Tipi Yem ve Yağlı Tohumlar grubu ürünlerde Uluslararası Komisyonculuk hizmetlerini başarıyla sunmaktadır.

Türkiye üzerinden Orta Doğu ve Avrupa Pazarlarına açılmayı Hedef edinmiş Bağımsız Devletler Topluluğu (CIS) ve Uzak Doğu Firmalarına; Depolama,Gümrükleme ve Lojistik Hizmetleri Konularında Danışmanlık ve Acentelik Hizmetleri vermeyi ve bu şirketlerin Türkiye'deki Güvenir Adresi Olmayı öncelikli hedeflerimiz arasında görmekteyiz. 

Bizler ; Geniş Ürün Konseptimiz,Uzun Yıllara dayanan Piyasa deneyimimiz ,Deneyimli ve konusunda uzman kadromuz ile kaliteden ödün vermeden , en uygun piyasa fiyatları ile en hızlı servis garantisini müşterilerimize sunmayı kendimize ilke edinmiş ,  zor ve sorunlu zamanlarda dahi yapıcı çözümler üreterek , tedarikçiler ve alıcılar arasında her zaman bir denge unsuru olmayı başarmış olmanın Gururu ve mutluluğu içerisindeyiz.